Yukarı Çık
Prof. Dr. Ferit Demirkan
Prof. Dr. Ferit Demirkan +90 530 512 02 04

Blog

Bülten

AÇILIŞA MELEKLER DOKUNDU

DEMİRKAN Clinic HİZMETİNİZDE

Demirkan Clinic yaklaşık 11 aylık bir hazırlıktan sonra 4 Ekim 2017’de, Levent’te çok merkezi bir lokasyonda açıldı. Açılışla ilgili videomuzu aşağıdaki görsele tıklayarak izleyebilirsiniz.

DEMİRKAN Clinic HİZMETİNİZDE

Akmerkez önündeki Koç köprüsünün indiği kavşakta yer alan siyah binayı, daha önceki kiracıları Hisar of Edwards, Selamlique ve thanx.co'dan hatırlayabilirsiniz. Aslında ondan önce Nişantaşı’nın tarihi apartmanlarını gezmiş, çok da beğenmiş ama muayenehane ruhsatına uygun hale getirmenin bir yolunu bulamamıştım. Zaten hastalarım da bana Nişantaşının ulaşımı zor ve kalabalık bir mekan olduğunu, Etiler-Levent’te bir villa tutarsam daha iyi olacağını söylemişlerdi.

Binayı tuttuktan sonra bir mimarla binayı baştan aşağı yeniledik. Dekorasyon olarak hem binanın ruhuna, hem de benim tarzıma uygun bir stil belirledik Burasının beyaz, steril bir hastane ya da diş kliniği görünümünde olmasını özellikle istemedim. Bunun yerine gelenlerin mekandan keyif asabileceği, huzurlu bir yer yaratmak istedik. Giriş katta bekleme salonu ve sekreterya, 1. Katta muayene ve tedavi odaları, bahçeye açılan en alt katta da “Angel Room” adını verdiğimiz bir konseptle yer aldı. Angel room medikal estetik işlemler sırasında beklemesi gereken hastalar için hazırlandı: Burada kendi kendilerini ağırlayabilecekleri bir yeme - içme alanı, bir oturma kısmı ve bir makyaj odası mevcut. Buraya tıklayarak Google 360 ile binayı gezebilirsiniz.

Sağlık alanındaki konsept ise estetik danışanların ihtiyaçlarına tümüyle karşılayabilecek bir merkez olması şeklindeydi. Bu amaçla Nutrist diyetisyenleri ile işbirliği yaptık, hastaların estetik ameliyatlar öncesi ve sonrası ihtiyaçları için haftada 3 gün Dt.Hande Seven Avuk ve Dt.Maide Tatlıyer yardımcı oluyorlar.

DEMİRKAN Clinic HİZMETİNİZDE

Medikal estetik alanında ise bu konuda geniş deneyimi olan ve artık danışmanlık hizmetleri veren Berrin Çetiner ile çalışıyoruz. Kendisi estetisyenlerimizi koordine ediyor, cilt bakım ürünleri konusunda hastalara danışmanlık veriyor, ileri düzey medikal estetik uygulamaları kendisi yapıyor

DEMİRKAN Clinic HİZMETİNİZDE

Kaş estetiği konusunda Phi Academy üyesi Amelia Bozkurt microblading uygulamaları yapıyor.

DEMİRKAN Clinic HİZMETİNİZDE

Kliniğimizde bütün estetik ameliyatlar, medikal estetik işlemler ve saç ekimi yapılıyor. Aynı zamanda meme rekonstrüksiyonu, çene rekonstrüksiyonu gibi onarım cerrahisi uygulamaları da gerçekleştiriliyor. Ameliyatlarımızı Acıbadem Fulya, Memorial ve Esthetica Hastanelerinde gerçekleştiriyoruz. Cerrahi uygulamalarda en son teknolojik cihazlar ve ürünler kullanılıyor. Burun ameliyatlarında kemik kırma işlemleri ultrasonik veya mikromotor kesicilerle yapılıyor, bu cihazlar morarma ve şişmeyi azaltıyor. Liposuction’da hastanın ihtiyacına göre Cynasure Triplex lazer veya ultrasonik Vazer cihazı kullanılıyor. Meme büyütme ameliyatlarını Mentor implantarla yapıyoruz.

Medikal estetik konusunda Allergan, Teosyal ve Radiesse markalarını kullanıyoruz. Bu markaların yeni jenerasyon dolguları ile çok daha doğal sonuçlar alınabiliyor. Cilt bakımında Forll’ed ve Medic8 markaları ile çalışıyoruz. Forll’ed içeriğindeki nano teknoloji moleküllerle cilt altına ulaşabilen nadir dermatokozmetiklerden. Medic8 ise pek çok uluslararası ödülü olan leke tedavisinde uzman bir marka. Cilt gençleştirme ile ilgili fraksiyonel karbondioksit lazer, Oxygeneo, Scarlet ve Ulthera cihazlarını kullanıyoruz. Bu cihazlarla cildin temizlenmesi, sıkılaşması, soyulması sağlanıyor. Cilde ait bütün travmatik işlemleri daha iyi sonuç almak için PRP uygulaması ile birleştiriyoruz. Ayrıca daha olgun ciltler için fibroblast kültürü ve kök hücre enjeksiyonu tedavilerimiz var.

Saç ekiminde en son FUE tekniği olan DHI (Direct Hair Implantation) teknolojisini kullanıyoruz. Bu şekilde daha sık ve daha doğal dizilimli saç ekmek, saçları kısaltmadan uygulama yapmak imkânları var.

Estetik ameliyatlarda ve iğneli medikal estetik uygulamalarında morarma ve şişme olmaması için homeopatik tedavilerden de faydalanıyoruz. Kliniğimiz için özel getirilen arnica haplarına uygulamadan 1 gün önce başlıyoruz. Ameliyat sonrası soğuk uygulamaya büyük önem veriyoruz. Eğer hala morluk oluyorsa bu süreci kısaltmak için verilen ilaçların yanı sıra makyaj odamızda Kryolan markası ile profesyonel kapatıcı makyaj yapıp hastalarımızın sosyal hayattan kopmamasını sağlıyoruz.

Personel olarak da iletişime ve empatiye önem veren bir kadromuz var. Yurt dışı hastalarımız için çalıştığımız bir tercüman grubu var.

Yine hastalarımız için her ay “Yaşam ve Estetik Buluşmaları” başlığı altında alanında marka olmuş isimleri kliniğimize davet ediyoruz. Estetiği bir yaşam tarzı olarak benimseyen bir hizmet anlayışımız var.

Bekleriz.