Yukarı Çık
Prof. Dr. Ferit Demirkan
Prof. Dr. Ferit Demirkan +90 530 512 02 04

Blog

Bülten

DEMİRKAN CLİNİC'TEYDİLER

YAŞAM VE ESTETİK BULUŞMALARI

Estetiğin bir tanımı da “orantılı olmak” şeklinde. Estetiğe orantı olarak baktığımızda Fibonacci sayısı (phi sayısı) ve Da Vinci’nin ‘Altın Oran’ına geliyoruz. Bu oran aslında güzel olan herşeyde, resimde, sanatta, resimde, mimaride ve doğada var. Hatta insan vücudunda ve DNA heliksinin dönüş oranlarında bile var. Estetik bu şekliyle hayatımızın her alanına nüfuz etmiş durumda. Demirkan Clinic olarak biz de “Yaşam ve Estetik Buluşmaları” adı altında hayatımızın farklı alanlarındaki estetik konuları inceleyen bir söyleşi serisi başlattık. Her ay alanında uzman bir konuğumuz hastalarımızla buluşarak bir söyleşi yapıyor ve 2017-18 döneminde hep beraber bir estetik yolculuğu yapıyoruz.

MODA ve ESTETİK:

Bu konudaki ilk konuğumuz ünlü modacı Özlem Süer oldu. 26 Ekim 2017 tarihinde yaptığımız söyleşide Moda ve Estetik hakkında konuştuk. Moda akımlarını, moda ile popüler kültür etkileşimini, modacıların elbiseleri estetik bir görünüm sağlamak için nasıl vücuda uydurduklarını anlattı. Modacılarla estetik cerrahlar arasındaki ilişkiden de bahsedildi.

MODA ve ESTETİK

Bu söyleşi ile ilgili özet videoya YouTube sayfasından ulaşabilirsiniz (YouTube: Prof. Dr. Ferit Demirkan)

GASTRONOMİ ve ESTETİK:

Ülkemizde açılan İtalyan Lokantalarına danışmanlık veren şef Geovani 16 Kasım 2017’de konuğumuz oldu. Gastronomi dünyasında, özellikle fine dining alanında yapılan yemeğin malzemesi ve tadı kadar sunumunun da önemli olduğundan, Michelin Yıldızlarında verilen puanların bir kısmının sunum estetiğinden geldiğinden bahsettik.

GASTRONOMİ ve ESTETİK

Bu söyleşi ile ilgili fotoğraflara Dr Ferit Demirkan Facebook sayfasından ulaşabilirsiniz.

ASTROLOJİ ve ESTETİK:

Astrolog Dinçer Güner ile 22 Aralık 2017 tarihinde yaptığımız söyleşide izdiham yaşandı. Dinçer Bey 2018’de hangi dönemlerde estetik ihtiyaçların artacağından, hangi dönemlerin bu tür işlemler için uygun olmayacağından, yükselen burçların fiziki görünüşümüzü nasıl etkilediğinden bahsetti. “Zamanlamanın Gücü: 2018 Günlük Astrolojik Rehberi” isimli yeni kitabını imzaladı.

GASTRONOMİ ve ESTETİK

Bu söyleşi Dr Ferit Demirkan Facebook Sayfasından canlı yayınlandı. Kayıtlara ve fotoğraflara facebook sayfasından ulaşabilirsiniz.