Yukarı Çık
Prof. Dr. Ferit Demirkan
Prof. Dr. Ferit Demirkan +90 530 512 02 04

YÜZ ESTETİĞİ

Ferit Demirkan - Çene Ucu Estetiği

Çene yüzümüzün önemli bir parçası, yüzümüzün şeklini belirlediği gibi burunla beraber profil görüntüsü üzerinde önemli bir etkiye sahip. Çene ucu baze çene ve diş problemleri ile bazen de bunlardan bağımsız olarak kendi kendine fazla önde veya fazla arkada olabiliyor. Eğer diş problemleriniz yoksa basit bir girişimle çene ucunun yerleşimini ve büyüklüğünü optimal hale getirebilirsiniz.

  • Çene ucunuz çok önde veya sivri ise
  • Çene ucunuz çok geride kalıyor ve bu da burnunuzu ön planda bırakıyor, gıdınızı belirgin hale getiriyorsa
  • Çene ucunuz normal yerleşimde ama biraz ufaksa
  • Çene ucunuz normal yerleşimde ama biraz büyükse uygun bir aday olabilirsiniz. Ama öncesinde dişlerinizin birbiri ile ilişkisi kontrol edilmesi gerekir. Eğer çenenizin ucu değil de tamamı geride veya önde ise bu alt dişlerinizi deetkileyeceği için diş kapanmanızda bozukluklara yol açan bir problem demektir. Bu gibi durumlar artık estetik sorun olmanın yanında fonksiyonel bir bozukluğa da işaret ettiği için size daha kapsamlı bir tedavi önermemiz gerekir.

Çene Ucunu Geri Alma: Sivri veya önde kalan çene uçları kesilerek geriye kaydırılır ve bir titanyum plak yardımı ile yeni yerine sabitlenir.

Çene Ucunu Öne Alma Veya Büyütme: : Medpor® ismi verilen yeni nesil çene ucu implantları ile çene ucunuz öne doğru uzatılabilir, büyütülebilir ve genişletilebilir. Hatta erkekler için daha köşeli bir çene ucu yaratmayı hedefleyen özel implantlar da vardır.

Çene Ucu Törpüleme: Çene ucunuz yandan bakıldığında normal pozisyonda ama önden bakıldığında biraz genişse elektrikli bir törpü ile daha küçük bir şekle sokulabilir.

Bu ameliyatlar sıklıkla burun estetiği ile beraber yapılır. Çünkü genellikle burunla ilgili sorunlar incelenirken çenenin de problemli olduğu anlaşılır.

Bu işlemler ağız içinden, ön- alt dişleriniz hizasında yapılan bir kesiyle gerçekleştirildiği için bir iz kalmıyor. Ancak kemik ameliyatı olduğu için genel anestezi altında yapılması gerekiyor. Ameliyat sonrasında ilk 1 hafta ağız içinde dikişli bir kesi olduğu için yumuşak gıdalar almanız gerekiyor. Bunun dışında oldukça basit bir girişim. Sonrasında çeneyi kullanmak açısından bir kısıtlama gerekmiyor. Çene ucuna implant konması durumunda bunun dışardan farkedilmesi, hatta ele gelmesi mümkün değil.

Ameliyat öncesinde dişlerde bir sorun varsa bunu gidermek ve bir diş temizliği yaptırmak enfeksiyonu önlemek açısından önemli.

Sonuç hemen belli oluyor, ödemin inmesi de yaklaşık 2 hafta alıyor.

Kalıcı bir sonuç elde ediliyor.

Ağız içindeki kesi iyi bakılmadığı zaman açılabilir. Çene ucunda gerginlik hissedilebilir.

Ameliyat olduğunuz anlaşılmaz.

Fiyatlar hem mevcut problemin büyüklüğü, hem ameliyat tipi, hem anestezi şekli ve hem de seçilecek hastaneye göre değişmektedir. Bu nedenle lütfen 0 212 268 2091 veya 0 530 512 0204 nolu telefonlardan Demirkan Clinic'i arayınız veya info@feritdemirkan.com hesabına mail atınız.