Yukarı Çık
Prof. Dr. Ferit Demirkan
Prof. Dr. Ferit Demirkan +90 530 512 02 04

Demirkan Clinic Çözüm Ortakları

Hande Seven Avuk

Uzman Diyetisyen

Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyet Bölümü 2010 yılı mezunudur. Haliç Üniversitesi'nde 2013 yılında Yüksek Lisans eğitimini tamamlamış, halen Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi’nde Beslenme ve Diyetetik Doktora eğitimine devam etmektedir. 6 yıl Acıbadem Sağlık Grubu (Göktürk Tıp Merkezi ve Fulya Hastanesi) klinik, poliklinik ve spor diyetisyeni olarak çalışmıştır.

Kendisinin de eski basketbolcu olması nedeniyle sporcu beslenmesi üst uzmanlığı için Amerika International Sports Science Association ve Türkiye Futbol Federasyonu tarafından eğitimlerini tamamlayarak "Spor Diyetisyeni" sertifikalarını almıştır. 3 yıl boyunca Eczacıbaşı Voleybol A Takımı diyetisyeni olarak çalışmıştır. Bununla birlikte pek çok milli, profesyonel, amatör ve alt yapı sporcularının beslenme takiplerini yapmaktadır.

2014 yılından itibaren Bahçeşehir Üniversitesinde, 2016 yılından itibaren de Bezmialem Üniversitesinde Beslenme ve Diyetetik Bölümü Öğretim Görevlisi olarak Sporcu Beslenmesi, Besin Destekleri ve Ergojenik Yardım derslerini vermektedir. Türkiye Diyetisyenler Derneği, European Crohn’s and Colitis Organisation, KEPAN, NUGEN, International Sports Science Association gibi bilimsel kurumlara üyedir. 2016 yılında Nutrist Beslenme Danışmanlık Merkezini kurmuştur.

Nutrist Yönetici Diyetisyeni olarak obezite, spor ve egzersize uygun beslenme, tüp bebek ve bariatri diyetisyeni olarak danışanlarına hizmet vermektedir. Sağlıklı beslenme ve yaşam konularında pek çok makale ve röpotajları yayınlanmıştır. Ayrıca, konuşmacı olarak katıldığı seminer ve kongrelerde paylaşımlarda bulunan Uzman Diyetisyen Hande Seven Avuk’a hande@nutrist.com.tr’den ulaşabilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi için ve CV için; www.handeseven.com ve www.nutrist.com.tr’yi ziyaret edebilirsiniz.

Hande Seven Avuk - Demirkan Clinic Çözüm Ortakları