Yukarı Çık
Prof. Dr. Ferit Demirkan
Prof. Dr. Ferit Demirkan +90 530 512 02 04

Blog

ÖĞLE MOLASINDA, 10 DAKİKADA…
KOLTUK ALTI BOTOKSU İLE TERLEMEYE SON!

KOLTUK ALTI BOTOKSU İLE TER KOKUSUNA SON!

Yaz mevsimi aşırı terlemeyi ve dolayısıyla ter kokusunu da beraberinde getirdi. Ofiste, asansörde, toplantıda, toplu taşımada, düğünde, bayramda ve hatta en romantik anlarda… Ter kokusu bizleri her an zor durumda bırakabilir. Oysa bunun çözümü artık çok basit. Koltuk altı botoksu ile dakikalar içinde, bu sevimsiz durumdan kurtulabiliriz.

Yaz çok güzeldir, keyiflidir! Tiril tiril giysilerle oradan oraya uçuşacağımız günler ve yıldızların altında dans edilen geceler demektir. Ah bir de şu aşırı terleme ve etrafa yayılan kesif ter kokusu olmasa, ne güzel olur değil mi? Üstelik ne zaman ortaya çıkacağı da belli değil, ofiste bitirilmesi gereken sıkıntılı bir dosya üstünde çalışırken, kalabalık bir asansörde, arkadaşınızın düğün davetinde, koşturarak yetiştiğiniz önemli bir toplantıda ya da özel olarak hazırlanılan o heyecanlı randevuda… Her an ortaya çıkarak kişiyi çevresine karşı zor durumda bırakabilir.

Yapılan araştırmalara göre, aşırı terleme toplumun yüzde 3’ünü tehdit ediyor. Bu da demek oluyor ki, Türkiye’de yaklaşık 2,5 milyon kişi aşırı terleme ve ter kokusu sorununu yaşıyor. Bir de bu durumun kişiler üzerinde yarattığı psikolojik sorunlar var. Uzmanlar, aşırı terlemenin sosyal ve özel yaşamı olumsuz etkilediğini, hatta kişilerde psikolojik sorunlara ve özgüven eksikliğine neden olduğunu söylüyorlar. Peki bu sorundan nasıl kurtulabiliriz?

Basit ve Konforlu Bir Yöntem

Koltuk altı botoksu ile tüm bu sorunları geride bırakmak artık çok kolay. Botoks artık sadece güzelleşmek için değil, aynı zamanda aşırı terleme sorunu da çözüm getiren bir teknik. Önce, yaptığımız bazı testlerle koltuk altında terleyen bölgeleri tespit ediyoruz ve ardından bu bölgelere botoks uyguluyoruz.
Yaptığımız uygulama, orada bulunan sinir hücrelerinin geçici olarak bloke edilmesiyle, terlemeyi durduruyor. Koltuk altı botoksu, kokunun yanısıra aşırı terlemeyle gelen ıslaklığı da yok ederek, kişilere konforlu ve rahat bir hayat sunuyor.

10 Dakika’da Ağrısız Sızısız Uygulama

Koltuk altı botoksu sadece 10 dakikalık bir işlemle gerçekleşiyor ve etkisi 4 ay sürüyor. Peki uygulamada ağrı ve sızı oluyor mu? Bu uygulamada ağrı, sızı olmuyor, çünkü işlemden 20 dakika önce koltuk altına etkili bir anestezik krem sürüyoruz ve yeni nesil iğnelerle uygulama sırasında ağrı hissedilmiyor. Hatta koltuk altına yapılan ağda, epilasyon ya da lazer epilasyon işlemleri ile kıyaslandığında, hiç acı ve sızı yoktur diyebiliriz.

Öğle Paydosunda Koltuk Altı Botoksu

Yazın gelmesiyle birlikte koltuk altı botoksunu yaptıranların sayısında hızlı bir artış var. Toplumun her kesiminden kadınlar ve erkeklerin yanısıra özellikle ofis çalışanları ile restoran ve mağaza gibi hizmet sektöründe olanların büyük rağbet gösterdiği koltuk altı botoksu, toplam yarım saat gibi kısa bir sürede uygulandığı için, öğle paydosunu değerlendirerek bu sorundan kurtulanların sayısını sanıldığından çok daha fazla. Ağrısız ve sızısız olan bu basit işlemden hemen sonra kişi hemen günlük hayata dönebiliyor, denize, havuza girebiliyor, deodorant kullanabiliyor. Uygulama sonrasında kişiler iş ve sosyal hayatlarına daha rahat devam ettikleri gibi, motivasyon ve konsantrasyonlarının da belirli bir artışın olduğu gözlemleniyor.

Herhangi Bir Tehlikesi Var mı?

Bu işlemi alanında eğitimli, deneyimli ve profesyonel bir kişi uyguladığı ve onaylanmış ürünler kullanıldığı sürece herhangi bir risk yok diyebiliriz. Bazı hassas ciltlerde, çok nadir olarak, uygulama bölgesinde hafif bir kızarıklık ve morarma görülebilir. Koltuk altı botoksu, ter bezlerine herhangi bir kalıcı zarar vermiyor. Sadece ter bezlerine enjekte edildiği için terleme sorununu gideriyor.

Yaz Düğünlerinin Kabusuna Son

Önümüzdeki yaz ayları düğünlerin gerçekleştirildiği en gözde sezon. Ancak yaz aylarında ülkemizde havaların çok sıcak geçmesi ve olayın stresi hem gelin, hem de damat adayları için terlemeyi bir sorun haline getiriyor. Ter kokusu bir yana, kıyafetler üzerine çıkacak bir ıslaklık görüntüsü ve bunun çekilen fotoğraflarla adeta ölümsüzleşmesi bazılarımız için gerçek bir kabus olabilir. Evlenecek çiftlere en az 15 gün öncesinden koltuk altı botoksu yaptırmalarını öneriyoruz. Böylece çiftlerin düğün sırasında dikkat etmek zorunda oldukları onca şey varken bir de terleme ile uğraşmak zorunda kalmazlar.

Terlemeyi Önlemek için Başka Yöntemler Var mı?

Terleme konusunda farklı birkaç yöntem daha olsa da en başarılısı botoks uygulaması olduğunu söyleyebiliriz. Eskiden koltuk altında kullanılan alüminyum içeren preparatların alüminyumun emilmesi ve vücuda zararlı olması nedeni ile terkedildi. Şu an piyasada mevcut koltuk altı antiperspirant etiketli ürünler sadece deodorant etkili, yani terlemeyi engellemiyor, oluşan ıslaklık içinde üreyen bakterilerin yarattığı kötü kokuyu engelliyor. Deodorantların hepsi bu konuda bile çok başarılı değil, sadece gümüş içerenler 24 saatlik bir etki sunabiliyor. Teknolojinin bu soruna çare bulmak için uğraştığını ve mikrodalga ışınları ile ter bezlerini kalıcı olarak yok eden bir cihaz geliştirildi. Bu cihazla bir uygulamanın 3000 dolar civarında olmasının pek çok kişi için gereksiz bir masraf olarak görüldüğünü söyleyebiliriz.