Yukarı Çık
Prof. Dr. Ferit Demirkan
Prof. Dr. Ferit Demirkan +90 530 512 02 04

YÜZ ESTETİĞİ

Ferit Demirkan - Yüz İnceltme

Bazı yüzler diğerlerine göre daha geniştir. Bunun ırksal ve genetik sebepleri vardır (burada bahsedilen genişliğin kiloya bağlı bir yağlanmadan veya diş sıkmaktan ötürü meydana gelen bir kas genişlemesinden kaynaklanmadığını belirtmek isteriz). Beyaz ırktan ziyade araplarda ve sarı ırkta izlenir. Yüzün genişliğinin farklı sebepleri olabilir:

  • Kemik yapının - özellikle çene kemikleri ve elmacık kemikleri) geniş olması Ferit Demirkan - Yüz İnceltme
  • Yanaktaki derin yağ dokusunun (Buccal fat pad) fazla gelişmiş olması
  • Kemik yapının genel olarak geniş olması

Bu gibi hastalara son yıllara dek pek bir şey yapılamasa da son yıllarda kemik dokuların traşlanması ve derin yağ dokusunun çıkarılması şeklinde ameliyatlar yapılmaktadır.

  • Kilonuz normal ama yüzünüz, özelikle yanaklarınız genişse, ailenizde de benzer sorunlar varsa ve bu sorunlar onların yaşlılıklarında da devam etmişse
  • Çene kemikleriniz ve çene ucunuz belirginse
  • Elmacık kemikleriniz belirginsea

aşağıdaki müdahalelerden birine aday olabilirsiniz.

Genel anestezi altında yapılır. Müdahale ağız içindendir. Bu nedenle ameliyat sonrası ağız içinde dikişleriniz olur ve 1 hafta süre ile daha yumuşak bir diyet almanız gerekir. 1 gece hastanede kalırsınız.

Sebebe göre farklı ameliyatlar veya bunların bir kombinasyonu uygulanabilir:

  • Bukkal Yağ Alınması: Yanak içinden yapılan bir kesi ile elmacık kemiklerinin altındaki yağlar azaltılır ve buranın hafif içeri çökmesi sağlanır.
  • Çene kemikleri traşlaması: alt diş etlerinin hemen altından geçen bir kesi ile girilerek çene kemikleri ortaya çıkarılır ve dönen bir yontma aleti yardımı ile kemik kalınlığı belli bölgelerde azaltılır.

Ameliyatın hemen ertesinde yüzde belirgin bir şişme beklenir. Bu şişlik 1 hafta içinde azalır ancak sonucun elde edilmesi için 6 hafta beklemek gerekir. İzler ağız içinde kalacağı için dışardan ameliyat olduğunuz anlaşılmaz.

Sonuç kalıcıdır.

Ameliyat sonrasında diyete dikkat edilmezse ağız içindeki dikişlerde açılmalar olabilir.

Bukkal yağ çıkarılırken fazla alınırsa hemen ameliyat sonrasında veya 45 yaş sonrasında yanakta derin çukurlaşmalar ortaya çıkabilir.

Kemik inceltilen durumlarda asimetriler ortaya çıkabilir.

Fiyatlar ne tür ameliyat yapılacağına, hem de seçilecek hastaneye göre değişmektedir. Bu nedenle lütfen 02122682091 veya 05305120204 nolu telefonlardan Demirkan Clinic'i arayınız veya info@feritdemirkan.com hesabına mail atınız.