Yukarı Çık
Prof. Dr. Ferit Demirkan
Prof. Dr. Ferit Demirkan +90 530 512 02 04

YÜZ ESTETİĞİ

Ferit Demirkan - Alt Göz Kapağı Estetiği

Üst göz kapağı estetiği 40'lı yaşlardan itibaren yapılan ilk estetik ameliyattır. Üst göz kapağı derisinin esnemesi ve kirpiklerinizin üzerine yığılması buradaki doğal (makyaj yapılan) açıklığın kapanmasına yol açar. Bu durum gözlerde bir ağırlık hissine ve daha iyi görmek için kaşlarınızı istemsiz olarak yukarı kaldırmanıza yol açar. Sürekli kaşların kaldırılması ise alnınızda yatay mimik çizgilerinin ortaya çıkmasına ve hatta kalıcı hale gelmesine yol açabilir.

Kapak derisindeki sarkmalara iç kısımdaki şişlikler de eşlik edebilir (yağ paketçikleri).

  • Üst göz kapaklarınız kirpiklerinizin üzerine doğru iniyorsa,
  • Göz kapağının buruna yakın kısmında şişlikler oluşmuşsa.

Bu ameliyat erkeklerde de kadınlardaki kadar popülerdir.

Üst kapak estetiği (üst kapak blefaroplastisi) lokal anestezi altında yapılabilecek basit ve kısa bir girişimdir. Arzu ederseniz genel anestezi de alabilirsiniz. İşlem sonrasında 5. Günde dikişleriniz alınır ve ertesi hafta hafif şişliklerle işinize dönebilirsiniz.

Bu ameliyat sıklıkla alt göz kapağı estetiği ile de birleştirilebilir.

Üst kapakların pozisyonunu etkileyen önemli bir faktör kaşlarınızın durumudur. Düşük kaşlar özellikle yan kısımlarda üst göz kapaklarını olduğundan daha düşük gösterir. Eğer kaşlarda düşme varsa ya bir kaş kaldırma ameliyatı planlanmalı ya da 1 hafta öncesinde yapılacak bir Botox® uygulaması ile kaşlar normal yerine kaldırılmalıdır. Kaş düşükken üst kapak ameliyatı yapılırsa daha fazla cilt çıkarılması gerekir bu da kaşları aşağıya doğru kalıcı olarak çekmek anlamına gelir. Kaş düşüklüğü hesaba katılarak daha az cilt çıkarılması da yan kısımlarda başarısız bir sonuç görüntüsü verebilir.

Ameliyat öncesinde kan sulandırıcı ilaçlardan ve besin desteklerinden uzak durmanız gerekir. Aspirin tarzı ilaçlar 10 gün önce kesilmelidir, aksi takdirde ameliyat sonrasında göz çevresinde morluklar oluşabilir. Ödem azaltıcı homeopatik tedavilere 1 gün öncesinde başlanabilir.

Göz çevresindeki dokular travmaya karşı çok hassastır, buradaki gözenekli doku çok çabuk şişer ve morarabilir. Morluklar 1 hafta - 10 gün içinde açılır, şişliklerin tam olarak inmesi ve kapakların şekillenmesi 3. haftadan sonra olur.

Kapak derisi yeniden bollaşmaz ve sonuçlar kalıcıdır.

Ameliyatta iyi planlama yapılmazsa iki taraf arasında ufak asimetriler ortaya çıkabilir. Yağ alımı sırasında kapağı kaldıran mekanizmanın zedelenmesi söz konusu olabilir. Ortaya çıkan ödem ve morluklar iyileşme dönemi sırasında özellikle koyu renkli ciltlerde lekelere yol açabilir.

Ameliyat izi bu bölgedeki derinin özelliği ve kesi yerinin katlantı yerinde kalması nedeni ile hiç farkedilmez.

Fiyatlar hem mevcut problemin büyüklüğü, hem anestezi şekli, hem de seçilecek hastaneye göre değişmektedir. Bu nedenle lütfen 0 212 268 2091 veya 0 530 512 0204 nolu telefonlardan Demirkan Clinic'i arayınız veya info@feritdemirkan.com hedabına mail atınız.